1400/11/06-15:03
در مراسمی با حضور شهردار منطقه۱۳ و عضو شورای اسلامی شهر تهران:

دستان توانا در منطقه ۱۳ تجلیل شدند

دستان توانا در منطقه ۱۳ تجلیل شدند

عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه۱۳ در جشنواره دستان توانا از ۲۳ مادر دارای فرزند معلول، تعدادی بانوی نخبه معلول و سالمند از کانون های اجتماع محور اداره سلامت تقدیر کردند.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، به مناسبت بزرگداشت مقام مادر، مراسم اختتامیه جشنواره دستان توانا با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر آقامیری عضو شورای اسلامی شهر تهران، دکتر محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه، دکتر صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران، حیدری معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و جمعی از بانوان دارای معلوليت از سوی اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در سالن آمفی تئاتر مجتمع کوثر برگزار شد.
 
در این جشنواره، جمعی از مادران دارای حداقل دو فرزند معلول، بانوان نخبه دارای معلولیت و سالمند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شدند.

تاکید عضو شورای شهر تهران بر استقلال افراد دارای معلولیت با مناسب سازی فضای شهری

حجت الاسلام والمسلمین آقامیری با حضور در جایگاه سخنران با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: برای برجستگی شخصیت حضرت زهرا(س) همین بس که جمله‌ "ام ‌ابیها" از سوی پیامبر نسبت به حضرت زهرا(س) معنا و مفهوم بلندی دارد و حضرت پیامبر با این جمله خواست تا ثابت کند که حضرت زهرا(س) مادر خانواده اهل بیت و فرزندان اوست.

او از حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی برتر انسانیت نام برد و افزود: حضرت زهرا(س) با ولادتش‌ به جامعه به ویژه زنان ارزش و بها داد؛ و امیدوارم همه ما بتوانیم از رهروان صدیق آن حضرت باشیم و پیوسته در مسیر ولایت قدم برداریم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به رویکرد شورای شهر تهران در رسیدگی به نیاز های قشرهای خاص در جامعه افزود: شهر باید انسان محور و خانواده محور باشد و نیازهای خانواده ها در شهر برطرف شود و پیگیری و برآورده کردن این نیازها از وظایف ماست. 

او تاکید کرد: باید به گونه ای فضا را آماده کنیم که افراد معلول مستقل باشند و بدون نیاز به کمک به راحتی بتوانند در شهر رفت و آمد کنند، برای رسیدن به این نقطه راه درازی در پیش داریم و مدیران شهری می بایست موانع را برطرف کرده و خدمات مورد نیاز را ارائه کنند. 

حجت الاسلام والمسلمین آقا میری با بیان اینکه در شورای شهر با تشکیل کمیته ای ویژه پیگیر مناسب سازی فضاهای شهری هستیم یادآور شد: مسائل و مشکلات خود را از طریق کانون های محلی با ما در میان بگذارید تا خدمات مورد نیاز ارائه شود.

شهردار منطقه۱۳ نیز با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: خوشحالم که از تعدادی از مادران دارای فرزند معلول به پاس سالها فداکاری و از خودگذشتگی قدردانی می شود.

محمدهادی علی‌احمدی افزود: تلاش شده افرادی را به عنوان بانوی برگزیده انتخاب کنیم که با وجود معلولیت هم در اجتماع پرتلاش و کوشا هستند و هم نقش همسرداری و مادری را به بهترین نحو انجام می دهند.

اجرای گروه نمایشی حنانه در خصوص ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مداحی، دکلمه خوانی در مدح حضرت فاطمه زهرا(س)، برپایی میز خدمت و چکاپ سلامت از دیگر بخش های این مراسم بود.

در پایان نیز عضو شورای اسلامی شهر تهران، پاسخگوی سوالات معلولان حاضر در این همایش بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط