1400/11/24-10:53
با دستور شهردار تهران به صورت برخط؛

۲۴ پروژه اجرایی در منطقه ۱۹ تهران افتتاح شد

 ۲۴ پروژه اجرایی در منطقه ۱۹ تهران افتتاح شد

بوستان و معابر شهرک وصال به عنوان یکی از پروژه های شاخص منطقه ۱۹، طی مراسمی از طریق ارتباط برخط با شهردار تهران و با حضور شهردار و مدیران شهرداری این منطقه، به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با میلاد خجسته امام جواد(ع) افتتاح شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، در این مراسم مهدی هدایت شهردار منطقه ۱۹ به تکمیل و افتتاح ۲۴ پروژه اجرایی در حوزه های مختلف با اعتبار هزینه کرد حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اشاره و اعلام کرد: امروز شاهد افتتاح بوستان وصال هستیم که به عنوان پروژه شاخص و نمونه ای از سایر پروژه های آماده افتتاح منطقه، در حدود یک کیلومتر و با ۱۵ هزار مترمربع معابر تقدیم شهروندان این منطقه می شود.

او با اشاره به اهمیت و اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام منطقه، از افتتاح چندین پروژه اجرایی در آینده نزدیک خبر داد.

هدایت در بخش دیگری به تشریح جزئیات سه تهدید مهم برای منطقه ۱۹ پرداخت که با تدابیر اجرا شده این تهدیدها در حال تبدیل به فرصت هستتند.

به گفته او یکی از این موضوعات، فعالیت دستفروشان خلازیر است که به صورت نابسامان و به ویژه در اواخر هفته، کل ناحیه ۳ را تحت الشعاع قرار داده و باعث ایجاد معضلات ترافیکی در بزرگراه آزادگان و سایر محورها شده است. این مسئله با همکاری معاونت خدمات شهری و با تعبیه غرفه های لازم همراه با تأمین پارکینگ و سایر خدمات مورد نیاز درحال ساماندهی است که طی دو هفته آینده نیز به بهره برداری می رسد.موضوع دوم کوره های آجرپزی هستند که عمده آسیب های اجتماعی در این محدوده وجود دارد. برهمین اساس نیز طی کارشناسی های صورت گرفته این کوره ها برای ساخت واحدهای مسکونی جهت بهره برداری اقشار آسیب پذیر و مسکن استطاعت پذیر، ظرفیت سازی می شود.

وی ادامه داد: به منظور تحقق این موضوع در منطقه نیز، بازدیدی توسط معاون شهرسازی وزیر راه و شهرسازی از محدوده خلازیر صورت گرفت و ایشان قول مساعد دادند که به محض تصویب این موضوع در کمسیون ماده ۵، به شورای عالی ارجاع و در اولین دستورکار این شورا قرار گیرد.

شهردار منطقه ۱۹ در خصوص موضوع سوم نیز به بحث ناحیه صنعتی خلازیر اشاره کرد که با جمع آوری ضایعات فروشان و مراکز غیرمجاز تفکیک پسماند در حال پیگیری است.

براساس این گزارش این مراسم به میزبانی شهرداری منطقه ۵ به صورت همزمان و از طریق ارتباط برخط با مناطق ۱۵ و ۱۸ برگزار و طی آن چندین پروژه اجرایی در شهر تهران افتتاح و بهره برداری شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط