1400/06/18-14:56

اجرای هوشمندانه طرح جداسازی زباله از مبداء در منطقه ۴/ توزیع مخازن زباله به مجتمع های مسکونی و اداری در منطقه ۴

اجرای هوشمندانه طرح جداسازی زباله از مبداء در منطقه ۴/ توزیع مخازن زباله به مجتمع های مسکونی و اداری در منطقه ۴

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا، طرح آموزش مجازی شهروندان در بحث پسماند جایگزین آموزش چهره به چهره در منطقه ۴ شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، 'مجید رجبی' در این باره گفت: به منظور افزایش سطح مشارکت مردمی به ویژه کارکنان سازمان ها و ادارات و نیز ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۷۰۵ کارتن پلاست ۴۰ لیتری، بیش از ۸۰۰ کارتن پلاست ۶۰ لیتری، حدود ۱۵۲ مخزن ۱۲۰ لیتری و بیش از ۱۳۰ مخرن ۲۴۰ لیتری در ادارات و مجتمع های مسکونی و ارگان های وابسته به شهرداری و ادارات توزیع شده است.

او در ادامه گفت: در این راستا در ایام محرم در مساجد و برخی هئیت های عزاداری مخازن جداسازی زباله و کیسه‌های پارچه‌ای توزیع و برای هیات‌ها و مساجد برای عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف آموزش های چهره به چهره گذاشته شد.

رجبی با اشاره به نقش بالای آموزش شهروندی در کاهش زباله های تولیدی گفت: آموزش اصناف، شهروندان و دانش آموزان از جمله اقداماتی است که با هدف کاهش تولید زباله و تفکیک زباله از مبدأ در دستور کار قرار دارد.

معاون خدمات شهری منطقه ۴ در پایان گفت: متاسفانه به علت شیوع ویروس کرونا امروزه آموزش چهره به چهره به افراد میسر نبوده و مدیریت شهری با استفاده از آموزش های مجازی و توزیع بروشور و نصب بنرهای آموزشی این دغدغه را سامان بخشیده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط