1401/05/07-21:52
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد:

لزوم تشریح برنامه عملیاتی ایمن سازی رودخانه‌ها و مسیل‌های ورودی تهران

لزوم تشریح برنامه عملیاتی ایمن سازی رودخانه‌ها و مسیل‌های ورودی تهران

عضو شورای شهر تهران بر لزوم تشریح برنامه عملیاتی دولت برای ایمن سازی رودخانه‌ها و مسیل ها در نقاط ورود به شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش شهردارآنلاین؛ آقامیری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سیل شبهای گذشته در محدوده کن تهران گفت: توپولوژی پایتخت و مشرف بودن بخش کوهستانی در بالادست تهران از یکسو و ورود ۷ رودخانه از کوهستان های بالادست به شهر تهران، طبیعتا دستگاه های متولی را مستمرا بر آن خواهد داشت که اقدامات و تدابیر فنی و اجرایی را به نحوی تعریف و ترسیم نمایند که ورود و عبور ایمن آب در شهر و نهایتا کنترل سیلاب های احتمالی میسر گردد.

وی افزود: در خصوص حادثه رخ داده نیز نظر به اینکه در بالادست شهر تهران بوده، وزارت نیرو و وزارت جهاد متولی اصلی کنترل و مدیریت رودخانه ها و مسیل های بالادست شهر تهران بوده و مدیرت شهری نیز در حیطه جغرافیای درون شهر تکالیف خود را مستمرا انجام می دهد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اکنون می بایست به دقت نحوه عملکرد تأسیسات و سازه های آبخیزداری موجود و توسعه تاسیسات مذکور توسط دولت از یکسو و نیز اقدامات آب منطقه‌ای در خصوص لای روبی، پاکسازی، بهسازی و ایمن سازی رودخانه ها و مسیل های بیرون از شهر و ورودی به تهران را بررسی کرد تا به تحلیل دقیق‌تری از وضعیت رخ داده دست بیابیم.  

وی تاکید کرد: نکته قابل تامل آنکه علاوه بر رودخانه کن، رودخانه های متعدد دیگری نیز از کوهپایه‌های بالادست وارد شهر می گردند و اساسا نیاز است که به شکل دقیق برنامه عملیاتی جهت کنترل جریان‌های واریزه‌ای و ایمن سازی رودخانه‌ها و مسیل‌ها در نقاط ورود به شهر را برای مدیریت شهری تشریح شود. ان شاءالله در جلسه هفته آتی صحن شورای شهر این مهم به جدیت پیگیری و مطالبات شهروندان به دقت از دولت و نیز مدیران شهری دنبال خواهد گردید.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط