1401/08/24-10:27

مترو به مدارس مى‌رود

مترو به مدارس مى‌رود

شرکت مترو تهران قصد دارد به منظور آشنایى هرچه بیشتر آینده‌سازان کشور با صنعت ساخت راه‌آهن ریلى زیرزمینى در کلانشهرها، مباحث آموزشى را به میان دانش‌آموزان مدارس پایتخت بیاورد؛ در این زمینه بروشورهاى اطلاع‌رسانى و فیلم آموزشی تاریخچه صنعت مترو در کشور نیز تهیه و آماده ارائه به علاقمندان مى‌باشد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومى و امور بين‌الملل شركت راه‌آهن شهرى تهران و حومه(مترو) عمر تاسیس شرکت مترو تهران به ۴۷ سال پیش باز مى‌گردد اما جریان اصلى احداث آن در پایتخت، به اواخر دهه ۶۰ خورشیدى مربوط مى‌شود؛ نخستین ایستگاه‌ها نیز از اواخر سال ۱۳۷۷ مورد بهره‌بردارى قرار گرفت اما با این حال هنوز بسیارى از شهروندان از کم و کیف آنچه در این سال‌ها بر صنعت راه‌آهن ریلى زیرزمینى درون شهرهاى بزرگ گذشته است، مطلع نیستند.

در این زمینه شرکت راه‌آهن شهرى تهران و حومه(مترو) اقدام به تدوین و چاپ کتابچه‌هاى آموزشى کرده که موضوع اصلى آن، توضیح مهمترین اطلاعات عامه فهم به زبان ساده است. مطالعه این بروشور، علاقمندان را با برخى اطلاعات و واقعیات صنعت ساخت مترو در ایران آشنا مى‌سازد. در فاز نخست این طرح اطلاع‌رسانى، یکصد مدرسه انتخاب شده‌اند تا ضمن توزیع کتابچه‌هاى تولید شده، در صورت تمایل مدیران مدارس پایتخت، نشست‌هاى آموزشى با پخش فیلم‌هاى آماده شده و همچنین در صورت امکان، بازدید از برخى کارگاه‌هاى ساخت ایستگاه‌هاى مترو براى دانش‌آموزان تدارک دیده شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط