1401/10/17-14:10

آيين گلريزان و مراسم پهلوانی برگزار شد

آيين گلريزان و مراسم پهلوانی برگزار شد

به مناسبت سومين سالگرد شهادت سپهبد سليمانی، آيين گلريزان و مراسم پهلوانی به همت سازمان ورزش شهرداری تهران، برگزار شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری پایتخت، اين مراسم با حضور مديران شهری، پیشکسوتان ورزشی و خانواده معزز و معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران در زورخانه جهان پهلوان تختی منطقه ۲۰ شهرداری به انجام رسید.

پهلوانی مرام همیشگی ایرانیان است

در ابتدای این مراسم، حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، ضمن پاسداشت رشادت های سرداران دلیر اسلام، مقام شامخ سپهبد سلیمانی را ستود و افزود: یکی از وظایف سازمان ورزش، تلاش برای حفظ ورزش های سنتی و آیینی کشورمان و توسعه ورزش همگانی است.

وی همچنین به لزوم حمایت از استعدادهای ورزشی اشاره و تصریح کرد: قهرمانان ورزشی، پرچم کشور را به اهتزاز درمی آورند و مایه عزت و افتخار وطن می شوند ولی بالاتر از قهرمانی، پهلوانی است. دلاورانی که حاضرند جان خود را برای این مرز و بوم فدا کنند. پهلوانی در این آب و خاک ریشه دارد.

اوجاقی در پایان اظهارات خود از برنامه ریزی برای زورخانه های شهرری نیز سخن گفت و خاطرنشان ساخت: ورزش پهلوانی، هم سلامت جسمی و هم تعالی روحی را در خود دارد و ما در هر جایگاهی برای رشد و ساماندهی این ورزش، گام بر می داریم.

تلاش برای حل مشکلات اقشار مختلف

در ادامه ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰ نیز از اوجاقی برای برگزاری این برنامه آیینی تقدیر کرد و گفت: در دوره جدید مدیریت شهری، تمام مساعی شهرداری در جهت رفع مشکلات مردم و دستگیری از اقشار مختلف جامعه، به کار گرفته شده است.

وی ادامه داد: آیین گلریزان که با حضور پیشکسوتان و پهلوانان ورزشی برگزار شد نیز در راستای تحقق همین سیاست ها و تدابیر است.

ادای احترام به شهدا در گود زورخانه

این برنامه با ادای احترام باستانی کاران حاضر در گود زورخانه و اجرای حرکات نمایشی ادامه یافت و سپس آیین گلریزان برای کمک به زوج های جوان بی بضاعت و تأمین جهیزیه، به انجام رسید.

آیین گلریزان و مراسم پهلوانی که عصر روز ۱۶  دی ماه جاری در زورخانه جهان پهلوان تختی برگزار شد، با تجلیل از جانبازان و خانواده معزز شهدا به پایان رسید.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط