1402/01/07-11:11
در پی آغاز مراحل اولیه عملیات احداث تقاطع های غیرهمسطح چهارگانه در منطقه ۵ اعلام شد؛

جا به جایی درختان در حجم بالا بر اساس اخذ رای ماده ۷ و از طریق متخصصان

جا به جایی درختان در حجم بالا بر اساس اخذ رای ماده ۷ و از طریق متخصصان

در پی آغاز مراحل اولیه عملیات احداث تقاطع‌های غیرهمسطح چهارگانه در منطقه ۵، جابجایی درختان در حجم بالا بر اساس اخذ رای ماده ۷ و از طریق متخصصان انجام شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، در پی آغاز مراحل اولیه و اجرایی عملیات احداث تقاطع های غیرهمسطح چهارگانه در منطقه ۵، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه، توضیحاتی را ارایه داد.

محمدباقر فرهند، مدیر روابط عمومی منطقه ۵ با تایید این مطلب گفت: در راستای اجرای عملیات تقاطع‌های غیرهمسطح چهارگانه در منطقه ۵، شهرداری می بایست الزامات قبل از اجرای پروژه ها را انجام بدهد و از این روی موضوعاتی مثل تحویل زمین موقت برای ایجاد کارگاه، رفع معارضین، اخذ نظرات دقیق کارشناسی، مشورت با نخبگان محلی، طراحی و مدل سازی های متعدد و بررسی سناریوهای فنی و تخصصی در دستور کار معاونت های فنی و عمران، حمل و نقل و ترافیک، فرهنگی و اجتماعی و روابط عمومی قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی منطقه ۵ افزود: بخشی از این عملیات آماده سازی محل ها، جا به جایی درختان در این تقاطع هاست که خب بدون اخذ رای ماده ۷ و اخذ نظرات کارشناسی و نظارت متخصصان شدنی نبود ، پس شهرداری منطقه ۵ با کنترل دقیق وضعیت درختان در محورهای اجرایی پروژه ها و برآوردهای لازم و اخذ مجوزهای ماده ۷ با همکاری متخصصین و رعایت اصول جا به جایی درختان، مدتی است این اقدام را در حال انجام است.

فرهند در ادامه توضیحات گفت : مجموعا بیش از ۱۶۰۰ اصله درخت در این عملیات ها جا به جا خواهد شد که ۴۰ درصد آن انجام و بقیه در حال اقدام متناسب با اصلاح نقشه هاست و در این خصوص دقت فراوان صورت پذیرفته است و درختان جا به جا شده در نزدیک ترین بوستان های اطراف محل های اجرای طرح ها مجددا کاشته شده و می شود و حداقل جا به جایی صورت گیرد .

او با اشاره به برخی از شایعات در خصوص قطع درختان گفت: این شایعات بی اساس است و از شهروندان تقاضا می‌کنم تا ضمن حفظ حساسیت به محیط زیست شهری، در اینگونه موارد به نظرات تخصصی مدیریت شهری اعتماد کنند و این را بدانند که شهرداری منطقه ۵ ، همانند همیشه بالاخص در دوره فعلی مدیریت شهری، به صورت جدی حافظ محیط زیست است. 

مدیر روابط عمومی منطقه ۵، اظهار داشت: در همه مراحل اجرای این پروژه‌ها، اطلاع رسانی دقیق صورت می گیرد و برنامه ریزی لازم جهت نظارت نخبگان محلی و رسانه ها جهت بازدیدهای میدانی از اجرا هم صورت پذیرفته است.

همچنین چهار تقاطع غیر همسطح شهید حکیم _ بلوار تعاون، جنت آباد _ شهید آبشناسان، شهید ستاری _ شهید لشگری و شهید همت _ شهید اشرفی اصفهانی بعنوان بزرگترین پروژه های عمرانی و ترافیکی غرب تهران به زودی توسط معاونت فنی و عمران شهرداری تهران آغاز شده و مشکلات جدی ترافیکی این منطقه که باعث نارضایتی شهروندان شده بود، بر طرف خواهد شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط