1400/07/21-16:30
به مناسبت هفته کودک آغاز شد؛

برگزاری کارگاه های مهارت های پایه حرکتی کودکان در منطقه ۱۳

برگزاری کارگاه های مهارت های پایه حرکتی کودکان در منطقه ۱۳

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ از آغاز کارگاه های مهارت های پایه حرکتی کودکان درمحلات این منطقه به بهانه هفته ملی کودک خبر داد و گفت: اولین کارگاه بازی ورزش و ارزیابی کودکان ۳ تا ۱۰ سال مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران با حضور شهردار منطقه در مجموعه ورزشی عماد مغنیه کلید خورد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مجتبی توسلی، معاون امور فرهنگی و اجتماعی منطقه درخصوص اهمیت برگزاری کارگاه های مهارت های پایه حرکتی کودکان در محلات منطقه ۱۳ گفت: تسلط بر مهارت های حرکتی بنیادی به رشدشناختی و اجتماعی کودکان کمک کرده و ارائه دهنده پایه و اساسی برای یک سبک زندگی فعال است، بر این اساس، اداره ورزش منطقه نسبت به برگزاری کارگاه های مهارت های پایه حرکتی کودکان اقدام کرد.

او با بیان اینکه مهارت های حرکتی پایه مثل دویدن، پریدن، پرتاب کردن و گرفتن شی مهارت هایی هستند که کودکان را برای ورزش و بازی کردن آماده می سازد، ادامه داد: با توجه به اینکه، کودکان نمی توانند خود به خود مهارت های حرکتی را در خود پرورش دهند، در نظر داریم با برپایی ایستگاه هایی در مراکز ورزشی و بوستان های منطقه، فرصت کافی در اختیار کودکان قرار گیرد تا بتوانند مهارت های خود را تمرین کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، کارگاه مهارت های حرکتی پایه را مبنایی برای ورزش، آمادگی جسمانی و فعالیت فیزیکی تمام عمر کودک  دانست و ادامه داد: کارگاه مهارت های حرکتی پایه ویژه گروه سنی ۳ تا ۱۰ سال که شامل بازی های هدفمند حرکتی است و مناسب تقویت ماهیچه های درشت است، به صورت مستمر برگزار می شود.

او یادآور شد: به مناسبت هفته ملی کودک، اولین کارگاه مهارت های پایه حرکتی (بازی ورزش ) و ارزیابی کودکان ۳ تا ۱۰ سال مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران  با حضور مهندس شکری، شهردار منطقه به میزبانی شهرداری منطقه امروز چهارشنبه ۲۱ مهر در مجموعه ورزشی عماد مغنیه برگزار شد.

به گفته معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، در اولین کارگاه مهارت های پایه حرکتی که همزمان با هفته ملی کودک آغاز و به صورت مستمر ادامه دارد، ضمن بررسی رفتار های حرکتی کودکان، مهارت های آنان نیز در زمینه های مختلف حرکتی و.. بررسی و ارزیابی شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط