1400/09/08-14:34

آزمایش رایگان تشخیصی HIV در منطقه ۱۳ به مناسبت روز جهانی ایدز

آزمایش رایگان تشخیصی HIV در منطقه ۱۳ به مناسبت روز جهانی ایدز

به مناسبت فرارسیدن دهم آذر ماه، روز جهانی ایدز، با راه اندازی کمپینی، آزمایش رایگان ایدز در منطقه ۱۳ انجام می شود.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مجتبی توسلی، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه با اشاره به برنامه های سلامت محور منطقه برای گرامیداشت روز جهانی ایدز و پیشگیری از انتقال این بیماری گفت: حوزه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ با همکاری انجمن احیا، کمپین "#من_تست_اچ‌آی‌وی_می‌دهم" راه اندازی کرد.

به گفته او در قالب این کمپین، با استقرار یک دستگاه اتوبوس در خیابان پیروزی ابتدای خیابان ۲۱ متری دهقان، از شهروندان داوطلب آزمایش ایدز گرفته می شود که زمان مورد نیاز برای اعلام نتیجه آن تنها ۲۰ دقیقه است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۳، برگزاری وبینارهای تخصصی با موضوع ایدز و راه های پیشگیری از آن به منظور افزایش آگاهی، آشنایی بیشتر و ایجاد مباحثه با حضور مدیر روانشناسی انجمن احیای ارزش ها و مجری و کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی به صورت زنده در اینستاگرام از سوی اداره سلامت از دیگر برنامه های این حوزه اعلام کرد.

توسلی، محافظت از خود در برابر ایدز، اولین و بهترین راه  برای جلوگیری از گسترش HIV برشمرد و از شهروندان ساکن منطقه خواست در صورت نگرانی از آلوده بودن خود به ایدز و مشاهده علائم آن، تست تشخیصی این بیماری را انجام دهند.

گفتنی است، اول دسامبر برابر با ۱۰ آذر ماه روز جهانی ایدز است. ایدز، نوعی بیماری است که توسط ویروس HIV ایجاد می شود. از زمان کشف ویروس ایدز (1981) تا کنون این بیماری باعث مرگ ده ها میلیون نفر شده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط