1400/10/20-15:11
علوی خبر داد؛

بازنگری طرح «قطب گردشگری شرق» به نفع مردم/ سرخه حصار نباید کاربردی علیه منافع مردم داشته باشد

بازنگری طرح «قطب گردشگری شرق» به نفع مردم/ سرخه حصار نباید کاربردی علیه منافع مردم داشته باشد

عضو شورای شهر تهران با اشاره به مشکلاتی که هم اکنون اماکن گردشگری برای ساکنان اطراف آنها ایجاد کرده است گفت: طرح «قطب گردشگری شرق» بازنگری می شود تا سرخه حصار تامین کننده منافع مردم منطقه باشد نه عاملی برای ایجاد مشکلات و معضلات.

به گزارش شهردارآنلاین؛ سید احمد علوی، عضو شورای شهر تهران در جریان بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی شورای ششم شهر تهران از منطقه ۱۳، در جمع نخبگان منطقه گفت: در همه جای دنیا ساکنان اماکن گردشگری از وجود این اماکن منفعت می برند و خوشنود هستند غیر از مردم تهران.

وی ادامه داد: متاسفانه در طرح هایمان منافع مردم را لحاظ نکردیم و نتیجه این شد که اماکن گردشگری جز مشکلات و معضلات برای ساکنان اطراف دستاورد دیگری نداشته است.

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران ادامه داد: همین منطقه یک را نگاه کنید که قطب گردشگری است اما تمام ساکنان منطقه از ترافیک و معضلات اجتماعی و فرهنگی شکایت دارند.

وی افزود: در منطقه ۱۳ نیز سرخه حصار بخشی از شکایت های مشترک شهروندان نسبت به معضلات را تشکیل می دهد.

علوی با بیان اینکه علت تمام این ناخشنودی از همسایگی با اماکن گردشگری منتفع نشدن ساکنان اطراف این اماکن از مزایای اقتصادی و فرهنگی است، یادآور شد: وقتی اماکن گردشگری سودی برای ساکنان نداشته باشند، نارضایتی را در پی خواهد داشت و به همین علت باید منافع مردم را لحاظ کرد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: علت همه اینها این است که در مدیریت گذشته عادت نداشتند منافع مردم را مدنظر قرار دهند و تنها به منافع مدیریتی فکر می کردند.

وی از بازنگری طرح قطب گردشگری شرق به نفع مردم خبر داد و گفت: این طرح نباید به شکلی اجرا شود که موجب نارضایتی و عدم انتفاع مردم منطقه ۱۳ شود.

علوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات ایجاد شده بیمه ای در مدیریت محلات اشاره کرد و افزود: متاسفانه در نحوه اجرای طرح مدیریت محله ایراداتی وجود داشت که موجب شد تا شکایت هایی از شهرداری انجام شود.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در شکایت ها که مربوط به مسائل بیمه ای می شد، شهرداری به پرداخت چند میلیارد محکوم و مشکلاتی ایجاد شد. به دلیل مشکلاتی از این دست ساختار مدیریت محله در حال بازبینی است تا مشکلات آن حل شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط