1400/10/21-11:57
در سی و نهمین جلسه شورا مطرح شد؛

از اقدام برای عدم برگزاری نمایشگاه های بین المللی پرازدحام تا توجه به سرمایه انسانی در مترو

از اقدام برای عدم برگزاری نمایشگاه های بین المللی پرازدحام تا توجه به سرمایه انسانی در مترو

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: من زیر نامه فرماندار تهران نامه زده‌ام که نباید نمایشگاه در تهران برگزار شود و شهرداری تهران براساس قانون این توانایی را دارد که جلوی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب را در محل کنونی آن بگیرد. این حق شهرداری است که بتواند حق مردم را بگیرد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از شهر، ناصر امانی سه شنبه -۲۱ دی ۱۴۰۰- در تذکر پیش از دستور خود، در ابتدا گزارشی از تصویب ۳ مصوبه شورای شهر در جلسه در هیات تطبیق فرمانداری اعلام کرد. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: مصوبه نام‌گذاری شورا تصویب شد و با کلیات مصوبه تعارض منافع موافقت شد اما تاکید داشتند این مصوبه اصلاح شود تا افراد مشمول این مصوبه، در صورت داشتن شرایط قانونی با نظارت شورای شهر باشد تا حق‌شان ضایع نشود و کارمندی که یکی از بستگان شورا و یا شهرداری است و می‌خواهد ارتقا بگیرد و باید شرایط را داشته باشد.

امانی ادامه داد: درباره مصوبه انتقال نمایشگاه بین‌المللی به شهر آفتاب هیات تطبیق فرمانداری ایراد گرفت و گفتند عنوان مصوبه ایراد دارد و شهرداری نمی‌تواند نمایشگاه را منتقل کند. شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی مصوب مجلس شورای اسلامی است و خارج از مصوبه مجلس شهرداری نمی‌تواند تصمیم بگیرد. گفتند هر تصمیمی که قرار است گرفته شود باید با هماهنگی این شرکت باشد. 

او بیان کرد: در یک ماه اخیر درباره تجهیزات مترو و... صحبت زیاد شده است اما از یک چیز غفلت کردیم که مهم‌تر از قطار است و آن سرمایه انسانی است؛ اگر این افراد انگیزه نداشته باشند، بهترین تجهیزات را هم بیاوریم نمی‌توانیم به شرایط نرمال برگردیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: ما تصمیمی گرفتیم و گفتیم رعایت تبصره ۷ درباره آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ الزامی است، یعنی هر مدیری که تخلفی کرده باید به اداره تخلفات شهرداری معرفی شود و در این زمینه پرونده‌های تخلفی برای سال‌های ۹۱ و ... داریم. 

امانی افزود: مدیری که سال ۹۰ شهردار ناحیه بوده و در ناحیه تخلف شده درحال حاضر ۱۰ سال گذشته و به هیات رسیدگی به تخلفات معرفی می‌کنیم و جو ناامنی بر بدنه مدیریت شهری وارد می‌شود.

در ادامه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره ماجرای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: من زیر نامه فرماندار تهران نامه زده‌ام که نباید نمایشگاه در تهران برگزار شود و باید حتما به نمایشگاه شهر آفتاب انتقال پیدا کند. 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: برخی می‌گویند چون این نمایشگاه بین‌المللی است ما نمی‌توانیم اقدامی انجام دهیم؛ به هر حال آسایش شهروندان حائز اهمیت است و این قضیه که بدتر از ماجرای نفت ایران و انگلیس نبود که آن را ملی کرده بودند. این منطق درست نیست که چون نمایشگاه بین‌المللی است نباید آن را جابه جا کنیم. 

چمران ادامه داد: شرکت سر جایش است و ما مشکلی با شرکت مربوطه نداریم، ولی نمایشگاه پر ازدحام نباید در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شوند. 

او عنوان کرد: شهرداری تهران براساس قانون این توانایی را دارد که جلوی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب را در محل کنونی آن بگیرد و این حق شهرداری است که بتواند حق مردم را بگیرد.

چمران درباره ساخت‌وساز غیرمجاز در تهران بیان کرد: در زمان آقای قالیباف در خیابان بوکان در نیاوران ساخت‌وسازی غیرمجاز انجام گرفته بود و ما پای کار ایستادیم و همراه با آقای قالیباف کار را تا تخریب دو طبقه ساختمان که تخلف داشت، جلو بردیم و اکنون هم این رویه در مدیریت شهری جدید مورد توجه است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط