1401/02/03-13:50
شهردار منطقه ۱۳ خبر داد؛

آغاز مرحله دوم بهسازی آسفالت بزرگراه شهید یاسینی با روش بتن غلتکی

آغاز مرحله دوم بهسازی آسفالت بزرگراه شهید یاسینی با روش بتن غلتکی

شهردار منطقه ۱۳ از آغاز مرحله دوم بهسازی بخش عمده آسفالت بزرگراه شهید یاسینی با تکنیک بتن غلتکی(rcc) به همت معاونت فنی و عمرانی خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه۱۳ گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر شهروندان و پس از گذشت ۱۳ سال از افتتاح بزرگراه شهید یاسینی، تراش و روکش آسفالت این بزرگراه حدفاصل پل شهید زین الدین تا پل شهید لواسانی با تکنیک بتن غلتکی(rcc) انجام شده است.

شهردار منطقه۱۳ در ادامه با اشاره به اینکه مرحله اول این پروژه با استفاده از تکنیک مذکور و به روش مکانیزه در دو لاین سه و چهار بزرگراه شهید یاسینی به طول ۵۸۰۰ مترمربع وحجم ۹۸۰ تن اجرایی شده است اظهار کرد: مرحله دوم این پروژه نیز در باند یک و دو محور جنوب به شمال این بزرگراه درحدود ۸۰۰۰ مترمربع و بیش از ۳۰۰۰تن پیش بینی و در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از بتن غلتکی به جای آسفالت در پروژه‌های روسازی معابر، راهکاری اقتصادی و مقرون به صرفه تر است، یادآور شد، در روش روسازی با استفاده از بتن غلتکی، حجم آسفالت مصرفی به شدت کاهش می‌یابد؛ چرا که اجرای رویه بتنی، ضخامت لایه‌های آسفالتی تحتانی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

محمد هادی علی احمدی، بهسازی آسفالت بزرگراه شهید یاسینی به روش بتن غلتکی rcc را یکی از طرح‌های عمرانی مطلوب و تاثیر گذار برشمرد و ادامه داد: امیدواریم روزانه شاهد اجرای طرح های نوین کارا و در عین حال مقرون به صرفه چه به لحاظ هزینه وچه زمان در مدیریت شهری برای رفاه شهروندان باشیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط