1401/02/21-11:55

تاکید رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران بر مدیریت واحد پروژه های عمرانی

تاکید رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران بر مدیریت واحد پروژه های عمرانی

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران، خواستار مدیریت یکپارچه پروژه های عمرانی با هدف بهبود نظارت و ارتقای سطح کیفی این قبیل اقدامات شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، سید محمد آقامیری که در جریان دیدار با مدیران و کارشناسان اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران سخن می گفت، با تاکید بر نقش برجسته پروژه های عمرانی بر افزایش سطح رضایتمندی و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، واگذاری مدیریت مجموعه اقدامات اجرایی با ماهیت عمرانی به معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران را زمینه ساز بهبود وظایف نظارتی دانست و یادآور شد: مدیریت واحد بر پروژه های عمرانی به ارتقای سطح کیفی این اقدامات می انجامد.

وی با بیان آنکه فرآیند بودجه ریزی عمرانی می بایست با نگاهی همه جانبه به موضوع نگهداشت و ضمن مدنظر قرار دادن سطوح نیازمند مرمت صورت پذیرد، بهره گیری از روش های نوین لکه گیری و مرمت روکش آسفالت را ضروری دانست.

سرپرست اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران نیز طی سخنانی در این نشست ضمن قدردانی از حضور رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران، امور مربوط به نگهداشت درسطح مناطق ۲۲گانه را از جمله مهمترین موضوعات عمرانی دانست و با تاکید بر لزوم افزایش اعتبارات با توجه به گستردگی عوارض خرابی احصا شده، خواستار  تخصیص کامل کدپروژه های مربوط به نگهداشت شد.

سید محمد فیاض با بیان آنکه از ابتدای سال جاری تا تاریخ شانزدهم اردیبهشت ماه، ۹۲ هزار تن آسفالت به مناطق ۲۲گانه تحویل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است، خاطرنشان ساخت در صورت تحقق تأمین قیر دولتی و اختصاص معادن شن و ماسه به شهرداری تهران، شاهد ارتقای چشمگیر میزان تولید آسفالت و کاهش هزینه تمام شده این محصول خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه گزارشی از پروژه های قابل بهره برداری مناطق ۲۲گانه در سال ۱۴۰۱، از قابلیت افتتاح ۷۴ پروژه عمرانی در صورت تأمین ۲۱۷۴ میلیارد ریال نقدینگی خبر داد و گفت: احداث ۱۸ تقاطع غیرهمسطح و ۳ بزرگراه نیز در برنامه اجرایی معاونت فنی و عمرانی قرار گرفته است.

در ادامه این نشست، برنامه های آتی اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق در خصوص ارتقای کیفی پروژه های نگهداشت، پیگیری روند پیشرفت پروژه های احداثی، سامانه ها و هوشمندسازی، مناسب سازی ابنیه و معابر شهری و اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص پروژه های عمرانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد پروژه های در حال اجرا در سطح مناطق ۲۲گانه با هدف بررسی، نظارت عالیه و رفع موانع اجرایی مورد بازدید مشترک اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیران اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی قرار گیرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط