1401/03/26-15:28
همزمان با روز جهانی گل و گیاه در این منطقه عنوان شد؛

ترویج نگهداشت گل و گیاه با فراهم کردن زیر ساخت های فرهنگی و آموزشی در منطقه ۱۹

ترویج نگهداشت گل و گیاه با فراهم کردن زیر ساخت های فرهنگی و آموزشی در منطقه ۱۹

آیین بهره برداری از مزرعه کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز شماره ۳۵ و جشنواره گل و گلدان همزمان با روز جهانی گل و گیاه با حضور شهردار منطقه ۱۹، مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران و مدیران منطقه ۱۹ برگزار شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، دراین جشنواره که با مشارکت مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه برگزار شد، مهدی هدایت شهردار منطقه ضمن گرامیداشت این روز گفت: توسعه فضای سبز و بهره مندی شهروندان از این فضا ها یکی از اولویت های مدیریت شهری منطقه است و تلاش خواهیم کرد زیر ساخت های فرهنگی و آموزشی به منظور ترویج نگهداری و حفظ گل و گیاه را فراهم کنیم.

او نقش موثر کودکان و نوجوانان در ارتقای فرهنگ حفظ، ترویج و توسعه فضای سبز را با اهمیت عنوان و اظهار امیدواری کرد که این گونه برنامه ها به منظور غنی سازی اوقات فراغت و افزایش روحیه شور و نشاط در بین آنان، به طور مستمر برگزار شود.

در ادامه این مراسم مهرنوش قربانعلی معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران با قدردانی از تلاش های بی شائبه مدیریت شهری منطقه در برگزاری هرچه بهتر این برنامه افزود: بی شک سرسبزی و آبادانی گل و گیاه شادی و خرمی را به ارمغان می آورد و از تاریخ کهن ایران تا کنون تاثیر گل و گیاه در شادابی و نشاط انسان ها موثر بوده است.

براساس این گزارش در این جشنواره مخاطبین پس از آموزش نحوه کاشت، دانه،گل، بذر و سبزی اقدام به کاشت نشاء در باغچه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردند و به درست ترین و بهترین شیوه کاشت جایزه تعلق گرفت.

ضمن اینکه برای بزرگسالان و والدین این کودکان مسابقه عکس از گیاهان آپارتمانی و کاشت تراریوم برگزار و به برندگان جایزه اهدا شد.

به گفته این مسئول مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز کلاس‌های آموزشی به صورت هفتگی با حضور مربیان در این مرکز دایر و تجهیزات آموزشی از قبیل دانه، بذر، نشاء گل، خاک و کود در اختیار بهره‌‌مندان قرار می گیرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط