1401/04/01-13:45
با حضور شهردار منطقه ۶ صورت گرفت؛

آیین نامگذاری معابر منطقه ۶ تهران به نام اولین شهیده تفحص و دومین شهید دانش آموز

آیین نامگذاری معابر منطقه ۶ تهران به نام اولین شهیده تفحص و دومین شهید دانش آموز

نامگذاری و آیین پلاک‌کوبی معابر شهرداری منطقه ۶ به نام "فاطمه اسدی" اولین بانوی شهید تفحص شده و شهید "علی لندی" دومین دانش آموز فداکار، صبح روز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور مسعود رنجبریان شهردار قلب پایتخت و جمعی مدیران ارشد شهرداری برگزار شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی منطقه ۶، در این مراسم به صورت نمادین، خیابان‌ بیست و هفتم کردستان تا انتهای معبر به نام شهیده "فاطمه اسدی" نامگذاری شد و در ادامه کوچه نور حدفاصل خیابان فلسطین تا خیابان برادران شهید مظفر به دلیل نزدیکی به اداره کل آموزش و پرورش تهران و یک دبیرستان پسرانه به نام شهید "علی لندی" نامگذاری و پلاک‌کوبی شد.

گفتنی است؛ شهید "علی لندی" در چهارده سالگی، ۱۸ شهریور ۱۴۰۰، در یک حادثهٔ آتش‌سوزی جان دو زن سالمند را نجات داد و ۱ مهر ۱۴۰۰ براثر سوختگی شدید، جان به جان آفرین تسلیم کرد که متعاقب آن بنا به درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران و موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی این نوجوان غیور در حکم شهید تلقی شد.

شهیده "فاطمه اسدی" نیز از سوی ستاد مرکزی راهیان نور به عنوان یکی از هفت شهید شاخص سال ۱۴۰۱ معرفی شده،  پیکر وی ۱۷ آبان ۱۴۰۰ در جریان عملیات کاوش در ارتفاعات چهل چشمه کردستان تفحص شد.

این شهیده نخستین زن مفقودالاثر تفحص شده در کشور است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط