1401/04/07-22:08
مشعل مسابقات "قهرمان شهر" روشن شد؛

زاکانی: "قهرمان شهر"، هویتی تازه به محلات پایتخت می دهد/ رقابت ۶۰۰هزار شهروند تهرانی

زاکانی: "قهرمان شهر"، هویتی تازه به محلات پایتخت می دهد/ رقابت ۶۰۰هزار شهروند تهرانی

شهردار پایتخت با اشاره به رقابت ورزشی ۶۰۰ هزار شهروند تهرانی در رقابت های محلات، اظهار داشت: تهران عزیز سرشار از امکانات است که بزرگترین آن همین مردم هستند. اوج نشاط، پویایی، همت و توانایی راه پر افتخاری است که شهروندان در پیش گرفته اند.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از پایگاه خبری سازمان ورزش شهرداری تهران، همزمان با برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره های اوقات فراغت و رقابت های محلات شهر تهران، مشعل مسابقات "قهرمان شهر" در مجموعه ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی روشن شد.

علیرضا زاکانی با حضور در این مراسم در خصوص رقابت های موسوم به "قهرمان شهر" که همزمان با نخستین تابستان قرن جدید در تهران برگزار می شود، تصریح کرد: در طرح ورزشی "قهرمان شهر"، ۶۰۰ هزار شهروند مرد و زن تهرانیبا هم به رقابت می پردازند. این طرح به طور همزمان در ۱۹ کلانشهر دیگر نیز به انجام می رسد.

شهردار تهران اتمام دوران کرونایی و تشکیل دوباره اجتماعات را به فال نیک گرفت و گفت: "قهرمان شهر" می تواند در ظهور و بروز هویت محلات تاثیر گذار باشد چراکه هر کدام از این شهروندان به محل زندگی خود می بالند.

وی افزود: این طرح ورزشی، از امروز تا پایان سال ادامه خواهد داشت که ۶۰۰ هزار ورزشکار نوجوان و جوان مرد و زن شرکت خواهند کرد. ۲۸۰ هزار نفر از این شرکت کنندگان را مردان و ۳۲۰ هزار نفر را بانوان تشکیل می دهند.

زاکانی تصریح کرد: توجه به ورزش قهرمانی، نشاط و سلامتی شهروندان اولین ویژگی قهرمان شهر است. رقابت میان محلات و خلق امکانات ویژگی دیگری است که می‌تواند رقابت سالم را برای محلات به ارمغان آورد. سلامتی شهروندان مقوله ای بوده که برای مدیریت شهری دارای اهمیت است که در قالب این طرح نشاط و شور همگانی را ایجاد کنیم.

مهدی چمران: تهران خاستگاه ورزشکاران و جوانمردان است/ امکانات ورزشی را فراهم می کنیم

مهدی چمران، رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز اظهار داشت: امکانات ورزشی موجود با توجه به جمعیت موجود درخور و شایسته شهروندان نیست بلکه درصدد هستیم تا با این امکانات زمینه مشارکت و استفاده را برای جوانان علاقه مند فراهم کنیم. 

چمران افزود: تهران خاستگاه ورزشکاران و جوانمردان زیادی است که یکی از قهرمانان بارزش جهان پهلوان تختی است که از محله خانی آباد برخواست و قهرمان جهانی شد. درصدد هستیم تا با اینگونه رویدادها ورزش را در جای جای سطح شهر فراهم کنیم.

رقابت ورزشی شهروندان تهرانی در نخستین تابستان قرن

قهرمان شهر امسال در حالی کارش را آغاز کرد که بناست رقابت‌ها در دو بخش انفرادی و تیمی در ۸ رشته ورزشی مردان وزنان برگزار و در پایان، قهرمان محلات پایتخت در هر رشته ورزشی معرفی شوند. 

در این مراسم امین توکلی زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری، حسین اوجاقی مدیر عامل سازمان ورزش و اعضا شورای اسلامی، مدیر کل ورزش استان تهران، مدیران شهری و پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی حضور یافتند.

این مراسم با روشن کردن مشعل بازی ها آغاز و سپس با رژه تیم های ورزشی در مقابل بیش از ۱۲ هزار شهروند تهرانی، تجلیل از مقام شامخ شهدای هفتم تیر، تجلیل از جانبازان و معلولان ورزشی، انجام حرکات باستانی و ورزش های رزمی ادامه یافت و با رونمایی از پوستر "قهرمان شهر" با امضای شهردار تهران به پایان رسید.

آیین یاد شده از ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰ هفتم تیر ماه ۱۴۰۱ در مجموعه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط