1401/05/03-15:24
وحیدرضا محمدی مطرح کرد؛

راه اندازی ۱۲ ایستگاه جدید مترو در منطقه ۲۲/ اختصاص حمل‌ونقل نوین در شهرک مروارید

راه اندازی ۱۲ ایستگاه جدید مترو در منطقه ۲۲/ اختصاص حمل‌ونقل نوین در شهرک مروارید

شهردار منطقه ۲۲ از اختصاص حمل‌ونقل نوین در این محدوده غربی پایتخت خبرداد، گفت: ۳۵ ایستگاه در خط ده مترو در نظر گرفته شده که در ابتدا ۱۱ ایستگاه برای این منطقه در نظر گرفته شده بود که احداث یک ایستگاه جدید در شهرک مروارید شهر نیز برنامه ریزی شده که تعداد ایستگاه های در حال اجرا در این منطقه به ۱۲ ایستگاه خواهد رسید.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، وحیدرضا محمدی در جلسه بررسی سرعت اجرای خط ده مترو که با حضور مدیرعامل موسسه رها، مجری خط ده و سید فرهاد خدابخشی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری منطقه برگزار شد، اظهارداشت: یکی از نیازهای این روزهای کلانشهری مانند تهران بهره برداری از سیستم نوین حمل‌ونقل است که مترو یکی از مهم ترین سیستم های حمل‌ونقل پاک به حساب می آید.

وی افزود: از یک طرف این منطقه به دلیل تازه تاسیس بودن، قرار گرفتن در حاشیه غربی تهران، پهناور بودن و پراکندگی شهرک های مسکونی و از سوی دیگر به دلیل سکونت جمعیت بالا در آینده در این منطقه و همچنین وجود مکان های گردشگری و تفریحی در این منطقه جمعیت قابل توجهی در آینده در این منطقه تردد خواهند داشت که راه اندازی مترو در این محدوده را می طلبد.

محمدی ادامه داد: در این دوره از مدیریت شهری احداث خط ده مترو تهران که شرق به غرب تهران در مساحت بیش از ۴۰ کیلومتر را پوشش خواهد داد با حضور شهردار تهران آغاز شده است و شهرداری منطقه جایابی ایستگاه های خط ده را در این محدوده به دلیل بیشترین حجم ایستگاه های مترو طی یک کار کارشناسی انجام داده است.

شهردار منطقه ۲۲ تصریح کرد: قرار بود آخرین ایستگاه غربی این خط مترو در محدوده وردآورد و اتصال به خط ۵ مترو باشد که طی کار کارشناسی و نیاز سنجی های به عمل آمده شهرک مسکونی مراورید شهر که در حال حاضر ۵۰ هزار نفر خانوار در آن سکونت دارد در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان شد: شرقی ترین ایستگاه این خط مترو در جنب دانشگاه علامه طباطبایی در محله دهکده المپیک راه اندازی می شود و غربی ترین ایستگاه پیش بینی شده نیز شهرک مراورید شهر خواهد بود، که به همت معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری منطقه مکان یابی این ایستگاه فراهم و در اختیار شرکت مترو و حومه قرار خواهد گرفت.

در این جلسه نیز سید فرهاد خدا بخشی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه نیز گفت: این جلسه برای تسریع در اجرای عملیات خط ده مترو است.

وی افزود: خط ده مترو از مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۲۲ عبور خواهد کرد که به نوعی طولانی ترین مسیر خط مترو تهران به حساب خواهد آمد و با راه اندازی آن شهروندان شمال محلات منطقه ۲۲ از خدمات مترو بهره مند خواهند شد.

خدابخشی ادامه داد: جلسات بررسی کارشناسی با هدف تسریع در راه اندازی خط ده مترو تهران به شکل دو هفته یک بار تشکیل خواهد شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط