1401/05/04-20:40
عضو شورای شهر تهران در جلسه کمیسیون ماده ۷ منطقه‌ یک:

۸۰ درصد پرونده‌های باغات شهر تهران مربوط به منطقه یک است

۸۰ درصد پرونده‌های باغات شهر تهران مربوط به منطقه یک است

۸۰ درصد از پرونده های مطرح شده در زمینه باغات شهر تهران به منطقه یک و تنها ۲۰ درصد آن به سایر مناطق مربوط می شود.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران در جلسه کمیسیون ماده ۷ منطقه که با حضور حمیدرضا حاجوی شهردار منطقه یک، مدیران و مسئولان فضای سبز منطقه و نواحی برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار  کرد: ارزش افزوده که از کمیسیون ماده ۷ حاصل می شود باید با حمایت شورای شهر، کمیسیون‌های تخصصی و... در خود مناطق جهت تملک باغات و توسعه های فضای سبز محور هزینه شود.

او افزود: قانون حفظ و صیانت از باغات در کمیسیون ماده ۷ بر دو رویکرد مهم حفظ حق و حقوق شهر و صیانت از باغات و حفظ حد و حقوق مالکیت خصوصی و شهروندی مبتنی و همه تلاش ها برای اجرای این دو رویکرد است.

صادقی با تایید طرح منطقه در رصد پلاک به پلاک فضاهای سبز  گفت: بررسی وضعیت رصد پلاک به پلاک فضاهای سبز شهری با ترکیب نیروهای کمیسیون ماده هفت و نواحی، طرح خوب و قابل اجرایی است و وقت گذاری برای آن نتایج خوبی به همراه دارد.

شهردار منطقه یک نیز تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ و بهار ۱۴۰۱ بیش از ۱۲ هزار اصله در تعهدات کاشت به فضای منطقه اضافه شده است.

او افزود: بعد از حوزه شهرسازی، حوزه حفظ و صیانت و پاسداشت فضای سبز خط قرمز منطقه یک است و برای صیانت از آن طرح رصد پلاک به پلاک فضاهای سبز در نظر گرفته شده تا بتوانیم وضع موجود را حفظ و فضای سبز را توسعه محور افزایش دهیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط