1401/05/11-12:10
از سوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران صورت می گیرد:

تهیه طرح جامع گردشگری قلعه گبری، احداث موزه شهدای دانش آموز در منطقه ۲۰ تهران

تهیه طرح جامع گردشگری قلعه گبری، احداث موزه شهدای دانش آموز در منطقه ۲۰ تهران

شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با همکاری شهرداری منطقه ۲٠ تهیه طرح جامع گردشگری قلعه گبری و احداث موزه و یادمان شهدای دانش‌آموز مدرسه شهید مدرس با بیش از ۱۰۰ شهید را در دستورکار دارد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، طبق مذاکرات اولیه صورت گرفته با اداره آموزش پرورش شهرستان ری، در راستای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم شهدای معظم انقلاب اسلامی، مدرسه شهید مدرس با داشتن بیش از یکصد شهید دانش آموز به عنوان برنامه هدف جهت احداث موزه شهدای دانش آموز ری انتخاب گردید.

در این راستا مقرر شد از آنجایی که مدرسه مذکور تحویل سازمان نوسازی مدارس بوده در حال مرمت می باشد در جلسه مشترکی موضوع بررسی و عملیاتی شود.

همچنین مقرر شد طرح جامع گردشگری قلعه گبری با فوریت در دستور کار گرفته و اقدامات لازم برای چگونگی بهره برداری از آن مجموعه صورت پذیرد.

در ادامه بازآفرینی و احیای خانه اربابی(قلعه عظیم آباد) با هدف استفاده از ظرفیت‌های تاریخی شهر، توسعه گردشگری و کاهش آسیب‌های اجتماعی از دیگر بسترهای همکاری مشترک شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و شهرداری منطقه ۲۰ به شمار می‌ آید، که پس بررسی موضوعات حقوقی و قانونی اقدامات بعدی صورت می پذیرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط