1401/05/11-12:55
با حضور سخنگوی شورای شهر و مديرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشاركتهای اجتماعی شهر تهران انجام شد؛

افتتاح نخستين مرکز کارآفرينی اجتماعی شهر تهران در منطقه ۱۵

افتتاح نخستين مرکز کارآفرينی اجتماعی شهر تهران در منطقه ۱۵

نخستين مرکز کارآفرينی اجتماعی شهر تهران بر اساس مدل نياز محله ای با حضور سخنگوی شوراي اسلامی شهر تهران، مديرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشاركتهای اجتماعی شهر تهران و شهردار منطقه ۱۵ در محله افسریه افتتاح شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، سید مهدی صباغ شهردار منطقه در مراسم افتتاح نخستين مرکز کارآفرينی اجتماعی شهر تهران ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: یکی از درس های عاشورا در روزگار کنونی حل مشکلات و دستگیری از مردم است.

او با اشاره به اهمیت حمایت از کسب و کارهای محله ای گفت: شهرداری تهران در تمامی زمینه های اجتماعی ‌ورود خوبی داشته که امیدواریم با همکاری سایر سازمان ها و بهره گیری از ظرفیت های مردمی و گروه های جهادی بتوانیم مسئولیت اجتماعی مان را در تمام بخشها کامل کنیم.

او افزود: اين مجموعه فاخر با توجه به نياز موجود منطقه به راه اندازی کسب و کارهای خرد و متوسط و همچنين نياز به ايجاد فرصت های شغلی و با هدف توسعه توانمندسازی و کارآفرينی افتتاح می شود.

شهردار منطقه با اشاره به اينکه ۱۴ واحد کارگاهی در حوزه پوشاک با راهبری داوطلبانه گروه جهادی مصباح المبين در پاساژ توحيد سه راه افسريه راه اندازی شده است، افزود: تاکنون ۴۵ نفر به صورت مستقيم و ۵۰ نفر به صورت غير مستقيم در اين مرکز فعال شده و با بهسازی انجام شده امکان افزايش ظرفيت اشتغال مستقيم و غير مستقيم به ترتيب تا ۱۰۰ و ۲۵۰ نفر افزايش يافته است.

صباغ گفت: واحدهای کارگاهی اين مرکز به مدت دوسال در اختيار شهروندان بومی خواهد بود که در ابتدای راه اندازی کسب و کار خود قرار دارند.

برپايه اين گزارش؛ نخستين مرکز کارآفرينی اجتماعی شهر تهران در منطقه ۱۵ امروز با حضور علیرضا نادعلی سخنگو و نائب ریئس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، احمد احمدی صدر مديرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشاركتهای اجتماعی شهر تهران و سید مهدی صباغ شهردار منطقه در پاساژ توحيد محله افسریه افتتاح شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط