1401/05/20-20:07
شهردار منطقه ۱۳ تاکید کرد؛

نقش موثر آموزش شهروندان در مدیریت پسماند از مبدا

نقش موثر آموزش شهروندان در مدیریت پسماند از مبدا

محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به اهمیت موضوعات مرتبط با پسماند گفت: طرح جمع آوری خشکاله در غرفه های بازیافت و نيز توسط خودروهای ملودی منطقه همراه با آموزش و فرهنگ سازی آموزش گران اداره بازیافت در اماکن مسکونی، تجاری، آموزشی، مذهبی وعمومی منطقه انجام می شود.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی با اشاره به اینکه پسماند تر و تولید شیرابه ناشی از آن باعث ایجاد آلودگی و انتشار بیماری‌های مختلف می‌شود، گفت: به منظور حذف پسماندهای تر از چرخه زباله‌های خانگی و کاهش اثرات زیست محیطی دوریخت آنها، گام دیگری با مبادله خشکاله های جمع‌آوری شده توسط دوستداران محیط زیست در غرفه ها و هایپر مارکت پسماند منطقه ۱۳برداشته شد.

احسان خیراتیان صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ نیز گفت: اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا از طریق سامانه ۱۳۷ با انجام تبلیغات محیطی، برگزاری کلاس آموزشی با هدف ارتقای دانش کارشناسان آمار و اطلاع رسانی با حضور مدرسان سازمان مدیریت پسماند، اجرای طرح تولید کود کمپوست از پسماندهای تر تفکیک شده میادین میوه و تره بار برای تامین خوراک دام و طیور و... از جمله اقدامات اداره بازیافت منطقه ۱۳ در این راستا است.

معاون خدمات شهری ومحیط زیست منطقه ۱۳ افزود: برپایی دوره های حضوری و مجازی ویژه قشرهای مختلف شهروندان با محوریت آشنایی آنان با پسماند خشک، تر، نحوه تفکیک پسماند خشک، غرفه بازیافت و خودروی ملودی، آموزش چهره به چهره اصناف، مراکز تجاری و آموزشی، روزهاي بدون پسماند و جمع آوری شیشه های ساختمان و لاستیک های فرسوده، از ساير فعاليت اداره مدیریت پسماند است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط