1401/06/12-17:02

آرام سازی ترافیکی در شریان های عبوری منطقه ۱۴

آرام سازی ترافیکی در شریان های عبوری منطقه ۱۴

نیازهای ترافیکی منطقه ۱۴ با هدف ایمن سازی، آرام سازی و روان سازی ترافیک در محورهای عبوری تامین می شود.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، محمد امین سالاری پور شهردار منطقه با اشاره به اجرای اقدامات ترافیکی در شریان های عبوری منطقه گفت: در این راستا عملیات تعمیر و نصب گاردریل و پایه چراغ راهنمایی در بزرگراه های بسیج، محلاتی اجرا شده است.

وی با اشاره به نصب تابلوهای هدایت مسیر، تجهیزات ترافیکی، علائم افقی همچنین بلوک عابر پیاده و خط کشی سرعتکاه در نقاط نیازسنجی شده افزود: به منظور افزایش ضریب ایمنی معابر، ساماندهی ترافیک و محورهای عبوری منطقه در مسیرهای اصلی و فرعی عملیات، خط کشی های محوری و عابر پیاده انجام شده و ادامه دارد. 

سالاری پور با اشاره به اهمیت وضعیت مناسب بودن معابر و ترافیک به عنوان نیازهای معلولان در سطح فضاهای شهری گفت: برای رضایت مندی بیشتر افراد دارای معلولیت علاوه بر مناسب سازی بوستان های منتخب، ویژه سهولت دسترسی این افراد به ساختمان شهرداری، علائم افقی خط کشی پارک معلولان در این محدوده  ایجاد شد.

طرح ساماندهی رانندگی با موتورسیکلت از دیگر فعالیت های حوزه ترافیک است که با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی در منطقه به اجرا در آمده است.

سالاری پور در این باره گفت: با توجه به اینکه  تعداد زیادی از تصادفات پایتخت در بیشتر مناطق را موتورسیکلت‌ها تشکیل می‌دهند، طرح برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف در محورهای اصلی منطقه از جمله بسیج و تقاطع های پرتردد چون ائمه اطهار اجرایی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح گام موثری در جهت کاهش تصادفات موتورسیکلت‌ها و نظم بخشی ترافیکی در منطقه بر خواهیم داشت.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط