1401/06/30-02:10
عملیاتی که طی ۷۲ ساعت به سرانجام رسید؛

نصب قطعات پیش ساخته بتنی در مسير شمال به جنوب خيابان شهيد آريافر (تقاطع بزرگراه جلال آل احمد)

نصب قطعات پیش ساخته بتنی در مسير شمال به جنوب خيابان شهيد آريافر (تقاطع بزرگراه جلال آل احمد)

مدیرعامل شرکت خاکریزآب، از اجرای عملیات نصب قطعات پیش ساخته بتنی در مسير شمال به جنوب خيابان شهيد آريافر (محل تقاطع با بزرگراه جلال آل احمد) طی یک بازه زمانی ۷۲ ساعته خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، "سید مهدی پور هاشمی" ضمن تاکید بر لزوم تسریع عملیات احداث کانال كمكی آریافر اظهار داشت: شرکت خاکریزآب به منظور تسريع در تکمیل پروژه احداث کانال كمكی آریافر و حوضچه رسوبگير تقاطع این خیابان با بزرگراه جلال آل احمد، اقدام به نصب قطعات پیش ساخته بتنی در عرض خيابان شهيد آريافر(تقاطع بزرگراه جلال آل احمد) کرده است؛ اقدامی که طی یک برنامه زمانبندی ٣ مرحله ای و با هماهنگی با پليس راهور صورت پذیرفت.

وی هدف از اجرای قطعات پیش ساخته بتنی در عرض خیابان شهید آریافر را تسريع در بازگشايی هرچه سریعتر مسير تردد وسايل نقليه عبوری و کمک به کاهش ترافیک قبل از بازگشایی مدارس دانست و یادآور شد: در روند اجرای این پروژه و پيرو هماهنگی های به عمل آمده با منطقه ٢ شهرداری تهران و پلیس راهور تهران بزرگ، در ٣ مرحله اقدام به اصلاح هندسی و انسداد ترافيكی مسيرهای شمال به جنوب و جنوب به شمال خيابان شهيد آريافر شد تا امکان اجرای عمليات خاكبرداری، كانال كنی، نصب قطعات پيش ساخته بتنی و در نهایت روكش آسفالت فراهم شود.

پورهاشمی با بیان آنکه مرحله سوم طرح با سرعت و دقت لازم طی مدت ۷۲ ساعت و در ۱۱/۵ متر از عرض خيابان شهيد آريافر انجام پذيرفت، اضافه کرد: اين امر منجر به بازگشايی كامل مسير تردد وسايل نقليه عبوری از خیابان شهيد آريافر در ٣ خط عبوری و در ٢ جهت شمال به جنوب و بالعكس گرديد.

به گفته مدیرعامل شرکت خاکریزآب، بخش باقی مانده عملیات اجرایی کانال کمکی آریافر ضمن تولید قطعات پيش ساخته بتنی و طبق برنامه زمانبندی ادامه دارد.

گفتنی است احداث كانال انحرافی آریافر با هدف جبران کمبود ظرفیت هیدرولیکی کانال سیل برگردان غرب در محدوده بزرگراه جلال آل احمد تعریف شده است. طول کلی پروژه ۴۵۰ متر بوده که ٢٩٩ متر آن به صورت کانال احداث شده و ٧٦ متر از طول آن از طریق سگمنت گذاری اجرا خواهد شد. ضمنا ٧٥ متر از طول پروژه شامل حوضچه رسوب گیر است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط