1401/06/30-13:48
شهردار منطقه ۱۵ در دیدار مردمی مسجد علی بن موسی الرضا(ع) خبرداد:

ایمن سازی کانال خاورشهر پس از ۴۰ سال

ایمن سازی کانال خاورشهر پس از ۴۰ سال

سیدمهدی صباغ در برنامه میز خدمت محله خاورشهر؛ با حضور در جمع شهروندان در مسجد علی بن موسی الرضا(ع)، ضمن بررسی مشکلات محله از نگاه ساکنان و امام جماعت مسجد، به تشریح اقدامات انجام شده به ویژه عملیات ایمن سازی کانال روباز خاورشهر، اجرای پروژه لوله گذاری در این محله، پی گیری طرح تفصیلی فاز یک، ساماندهی بزرگراه امام رضا(ع) و... پرداخت.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، صباغ در ابتدا به ایمن سازی کانال خاورشهر پس از ۴۰ سال اشاره کرد و گفت: حاشیه کانال سازمان آب در خاورشهر با جاگذاری نیوجرسی در تمام طول حاشیه کانال با هدف حفظ جان شهروندان و به ویژه کودکان در حال اجراست. تاکنون عملیات در دو کیلومتر از مسیر اجرا شده و به زودی عملیات ایمن سازی در کل مسیر اجرایی خواهد شد.

شهردار منطقه در ادامه به پیشرفت ۷۵ درصدی عملیات لوله گذاری برای مدیریت آبهای سطحی در فاز دو خاورشهر اشاره کرد و افزود: عملیات لوله گذاری و سازه های حوضچه آرامش و رسوبگیر در این محله به منظور پیشگیری از سیلابهای فصلی، کاهش آلودگی های زیست محیطی، جمع آوری نهرهای روباز فرسوده و افزایش رضایتمندی شهروندان در حال اجراست و ۲۵ درصد از عملیات باقیمانده نیز به سرعت در حال اجراست.

وی در ادامه به اقدامات اجرایی در بزرگراه امام رضا(ع) به عنوان ورودی جنوبشرق تهران و محور پرتردد که به دلیل کم توجهی در سنوات گذشته با عقب ماندگی هایی روبروست اشاره کرد و یادآور شد: برای داشتن ورودی مناسب و زیبنده نام امام رضا(ع) به عنوان باب  الرضای شهر تهران، توجه به این بزرگراه در سرلوحه اقدامات قرار گرفته و اقدامات خوبی در زمینه پاکسازی محور از خاک و نخاله های رها شده، رگلاژ و تسطیح زمین های اطراف، عملیات بهسازی تراش و روکش آسفالت بزرگراه، رفع خاموشی محور و تامین روشنایی آن پس از چهار سال انجام شده و به جد پیگیر اجرایی شدن دیگر اقدامات مورد نیاز در این محور مهم و شریانی هستیم.

وی افزود: طرح تفصیلی فازیک خاور شهر نیز که از مطالبات شهروندان این محله است ، با هدف رونق ساخت و ساز در حال پیگیری از مراجع ذیربط است.

شهردار منطقه در ادامه این نشست همچنین به افزایش دو دستگاه ون برای جابجایی مسافرین این محله و تداوم عملیات احداث بزرگراه شهید شوشتری و اقدامات انجام شده در این زمینه اشاره کرد.

وی در این نشست همچنین اظهار کرد: حضور در این محل را با دیدار از خانواده معظم شهید عباس فلاح و کسب توفیق خدمت رسانی شروع کردیم و در ادامه با حضور در مسجد با هدف ارتقای خدمت رسانی به شهروندان پای صحبت معتمدان و شهروندان محله نشستیم.

برپایه این گزارش، شهردار منطقه و دیگر مسئولان حاضر در ادامه در ديدار چهره به چهره با شهروندان به درخواستها و مطالبات آنان رسیدگی و پاسخگویی کردند. مسائل مربوط به کمبود فضای سبز، افزایش وسایل حمل و نقل عمومی، افزایش وسایل بازی کودکان، مسایل شهرسازی و طرح تفصیلی فاز یک خاور شهر برای ساخت و ساز و... از جمله مواردی بود که در این ديدار مطرح شد و مورد رسیدگی قرار گرفت.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط