1401/06/30-19:13
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کرد؛

تلاش برای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع همت- کن همچنان ادامه دارد

تلاش برای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع همت- کن همچنان ادامه دارد

تلاش برای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن پس از مدت ها وقفه از سرگرفته شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: علیرغم اعلام اتمام عملیات مقاوم سازی و بهسازی پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن در دوره قبلی مدیریت شهری پایتخت، پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه از مرز حدود ۵۰ درصد فراتر نرفته و تلاش برای تکمیل این پروژه ادامه دارد.

وی با بیان آنکه پل تقاطع همت- کن با توجه به زمان احداث آن یعنی سال ۱۳۷۰ یکی از پل های قدیمی شهر تهران به شمار می آید، گفت: عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای این پل سواره رو از سال ۱۳۹۶ آغاز و سپس از سال ۱۳۹۷ با وقفه ای چهارساله مواجه شد. تا اینکه با واگذاری مجدد پروژه های مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ‌های شهر تهران به شرکت یادمان سازه، مجددا در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در حال حاضر خاکبرداری اطراف ستون‌های مقاوم سازی نشده در حال انجام است تا در گام های بعدی عملیات کاشت آرماتور، اجرای ژاکت بتنی و تقویت فونداسیون صورت پذیرد.

گفتنی است تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن از ۲ دستگاه پل با سیستم سازه ای تیر پیش ساخته بتنی و دال درجا به طول هریک ۲۳۰ متر و عرض ۲۲ متر با مجموع ۱۱ دهانه و ۱۷۶ ستون تشکیل شده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط