1401/08/17-17:11
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران تاکید کرد:

اجتناب از برخورد نامناسب با دستفروشان/ بدون مماشات با متخلفان ساخت و ساز غیر مجاز برخورد شود

اجتناب از برخورد نامناسب با دستفروشان/ بدون مماشات با متخلفان  ساخت و ساز غیر مجاز برخورد شود

سوده نجفی به ساخت و سازهای غیرمجاز و تعرض به حریم شهر در برخی مناطق به ویژه حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: از شرکت شهربان حریم‌بان انتظار داریم به دور از هرگونه مماشات به وظایف قانونی خود عمل کند.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران سوده نجفی در صحن علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در خصوص بازدیدی از شرکت حریم‌بان شهربان شهرداری تهران گفت: شرکت حریم‌بان و شهربان شهرداری به منظور ایجاد نظم در حفظ حریم شهر تاسیس شده است که در راستای عمل به وظایف خود در برخورد و ‌‌مقابله با فساد باید اقدامات لازم را انجام دهد.

وی به ساخت و سازهای غیرمجاز و تعرض به حریم شهر در برخی مناطق به ویژه حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: از شرکت شهربان حریم‌بان انتظار داریم به دور از هرگونه مماشات به وظایف قانونی خود عمل کند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تاکید کرد: شهرداری با توجه به اعتماد شهروندان و شورای شهر موظف است بر اساس قانون از حریم شهر حمایت و حفاظت کند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه باید با مافیای دستفروشان که تعداد اندک با آسیب‌های گسترده هستند برخورد شود ادامه داد: با توجه به تورم و شرایط اقتصادی تعداد زیادی از دستفروشان با مشکل مواجه هستند لذا خواستار ساماندهی و اجتناب از برخورد ناشایست با آنان هستم.

سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورای شهر عنوان کرد: از هیئت دولت و وزیر کار می‌خواهم تمهیداتی را در خصوص حضور افراد غیربومی در استان‌های خود داشته باشند تا از مهاجرت به شهر تهران جلوگیری شود.

وی همچنین در خصوص مشکلات کارکنان شرکت حریم‌بان شهربان گفت: کمبود امکانات نرم و سخت افزاری برای راه اندازی سامانه هوشمندسازی بعد از حمله هکری یکی از چالش‌های این مجموعه است که نظارت را با مشکل مواجه کرده است.

نجفی با بیان اینکه عمل به قانون یکی از تاکیدات شورای ششم است اما به همان اندازه هم باید به تکریم شهروندان در انجام ماموریت هم‌ توجه شود ادامه داد: ممکن است برخورد قانونی با تخلف خوشایند برخی شهروندان نباشد لذا در این موارد نباید هیچ‌گونه رفتار نامناسب که شان شهروندان را مورد سوال قرار دهد صورت بگیرد.

رئیس کمیته سلامت  با ضرورت حمایت حقوقی از کارکنان این شرکت در هنگام ماموریت افزود: در موارد متعدد کارکنان این شرکت در انجام وظایف خود در برخورد با متخلفان مورد ضرب‌و شتم و خشونت و تعرض قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: از مجموعه شهرداری و شهردار تهران میخواهم اقدامات لازم را در خصوص احصاء چالش‌های مطرح شده که نیازمند تعامل با سایر نهادها از جمله قوه‌ قضائیه، تعزیرات و نیروی انتظامی است را مورد توجه قرار دهد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط