1401/09/07-11:02
با مشارکت شهروندان منطقه ۱۴؛

جمع آوری پسماند خشک به ۴۰ تن در ماه رسید

جمع آوری پسماند خشک به ۴۰ تن در ماه رسید

شهردار منطقه ۱۴ از افزایش جمع آوری پسماند خشک در محلات این منطقه با مشارکت و همیاری شهروندان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، محمد امین سالاری پور با تاکید بر اینکه مسأله پسماند و تولید انبوه زباله ها  یکی از مسائلی است که کلانشهر تهران با آن روبروست، گفت: تفکیک زباله از مبدا یکی از راهکارهای موثر در این زمینه است، از این رو به منظور افزایش میزان تفکیک زباله در مبدا، طرح جداسازی زباله‌های تر و خشک از مبادی تولید، در منطقه با استفاده از روش های متنوع و با دقت و جدیت انجام می شود.

سالاری پور با اشاره به مشارکت شهروندان در کمک به اجرای تفکیک پسماند برای پیشگیری از انواع آلودگی‌های محیط زیست گفت: میزان پسماند خشک منطقه در ماه‌های اخیر از ۱۸ تن در ماه به بیش از ۴۰ تن در ماه افزایش داشته است. 

سالاری پور با بیان اینکه تفکیک پسماند شهروندان با اجرای طرح های خشکاله در غرفه های  پسماند، میادین تره بار و شنبه های بدون پسماند، در محلات منطقه افزایش داشته است، افزود: توزیع کارتن پلاست، کیسه های مخصوص پسماند خشک، اقلام تشویقی و بسته های آموزشی همچنین اجرای طرح جمع آوری فیلترهای سیگار جهت پاکسازی محیط زیست از جمله برنامه هایی است که در کنار فعالیت مضاعف غرفه های بازیافتی برای کمک به اجرایی شدن کیفی تر طرح های بازیافتی و افزایش مشارکت شهروندان برای تفکیک پسماد خشک در منطقه اجرایی شده است.

سالاری پور ادامه داد: کانکس‌هایی که در منطقه مستقرند با استقبال خوب و بی‌نظیر شهروندان مواجه شده‌اند و از فعالیت این کانکس ارائه پول نقد، مواد شوینده، لوازم‌التحریر، بن کتاب و بسته های تشویقی است که در قبال میزان و تحویل زباله خشک شهروندان در نظر گرفته می شود.

به گفته وی در کنار امکانات ویژه کانکس‌ها، ماشین‌های حمل زباله خشک نیز کار را برای اهالی راحت کرده و زباله‌های خشک را که اغلب حجیم هستند، از درب منزل اهالی تحویل می‌گیرند. به این ترتیب اهالی از رفت‌وآمد و حمل زباله‌های سنگین معافند.

شهردار منطقه ۱۴ در پایان با تاکید بر اهمیت طرح های آموزشی در ترغیب شهروندان به مشارکت در حفظ محیط زیست گفت: با هدف فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف، در کنار طرح های بازیافتی اجرای برنامه های آموزش محور با مراجعه آموزشگران به درب منازل و مراکز آموزشی برای  شهروندان در دستورکار و اجرایی شده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط