1402/02/16-16:20
شهردار منطقه ۲۱ مطرح کرد:

ضرورت لزوم همکاری شهرداری‌ها و نهادهای خدمت‌رسان در تکمیل پروژه فرامنطقه‌ای متوسلیان_باغستان

ضرورت لزوم همکاری شهرداری‌ها و نهادهای خدمت‌رسان در تکمیل پروژه فرامنطقه‌ای متوسلیان_باغستان

جلسه هم‌اندیشی با هدف هماهنگی بیشتر درخصوص تکمیل فاز یک پروژه فرامنطقه‌ای زیرگذر بزرگراه متوسلیان-باغستان با حضور شهرداران، مسئولین استانی و مدیران ارشد شهری تهران اندیشه، باغستان و شهر قدس به میزبانی مدیریت شهری منطقه ۲۱ برگزار شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ "محمدرضا پوریافر" شهردار منطقه در ابتدای این جلسه ضمن خوشامدگویی به مسئولین شهری شهرستان های جنوبی و جنوب‌غربی استان تهران گفت: مبحث مهم دسترسی شهروندان و مسافرین عبوری به شهرها و شهرستان‌های جنوبی و جنوب‌غربی استان تهران از جمله شهر قدس، اندیشه، باغستان و شهریار همواره مورد تاکید ویژه بوده است.

وی ادامه داد: دو پروژه عمرانی_ترافیکی دوگاز و متوسلیان_باغستان باغستان به لحاظ پخش ترافیک و کاهش مسیر از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. مدیریت ارشد شهری پایتخت نیز بر تکمیل و بهره‌برداری این دو پروژه بزرگ با کارکرد فرامنطقه‌ای تاکید دارد.

شهردار منطقه ۲۱ افزود: در راستای توسعه و اتصال پروژه دوگاز به سمت بزرگراه‌های شهید فهمیده و خرازی، دو پلاک ثبتی معارض وجود دارد که اقدامات لازم درخصوص تملک و توافق دوجانبه در حال پیگیری و انجام است.

این مقام مسئول تصریح کرد: پروژه فرامنطقه‌ای متوسلیان_باغستان در دو فاز عمرانی در حال پیگیری بوده و اعتبار اصلی این پروژه از محل جرائم راهنمایی و رانندگی و بودجه استانی تامین شده است.

پوریافر تاکید کرد: با مشارکت همه‌جانبه ذی‌نفعان در شهرداری‌های تهران، باغستان، اندیشه و شهر قدس؛ فاز یک زیرگذر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در جهت شرق به جنوب به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد و در گام بعدی فاز دوم نیز در قالب ساخت روگذر از جهت جنوب به غرب اجرایی خواهد شد.

شهردار منطقه ۲۱ توضیح داد: مواردی مانند معارضین برق، گاز و تاسیسات در تمامی پروژه‌ها وجود دارد اما با هماهنگی مطلوب بین‌بخشی فی‌مابین نهادهای خدمت‌رسان می‌بایست؛ موانع موجود بر سر راه پیشبرد اهداف برداشته می‌شود.

"حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آقامیری" عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه گفت: شورای ششم برنامه‌ای برای تعریف پروژه‌ جدید نداشته بلکه به اتمام رساندن پروژه‌های رها شده و نیمه تمام از سنوات گذشته را جزء اولویت‌های اجرایی دانسته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از صد پروژه نیمه تمام به بهره‌برداری رسید؛ برخی از آن‌ها ۱۰ و ۱۲ سال بود که رها شده بودند. برای سال ۱۴۰۲ نیز در نظر داریم تا همین رویه به درستی پیگیری شود و مردم شیرینی خدمت صادقانه را حس کنند.

آقامیری تاکید کرد: امسال پروژه فرامنطقه‌ای زیرگذر بزرگراه متوسلیان_باغستان در منطقه ۲۱ با همت جمعی مسئولین حاضر در این جلسه به لطف خداوند مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت تا شهروندان تهرانی و ساکنین شهرهای باغستان، اندیشه و شهریار از معضل ترافیکی چندین ساله این نقطه آسوده خاطر شوند.

بر اساس این گزارش؛ طی این جلسه نماینده شرکت خاکریزآب گزارشی مبسوط درخصوص مدیریت آب‌های سطحی غرب تهران را در سه زون اجرایی ارائه کرد و از ضرورت مهار سیلاب‌های تهران که دارای دوره بازگشت ۵۰ ساله هستند برای حاضرین در این جلسه گفت.

لازم به ذکر است؛ در جلسه هماهنگی تکمیل پروژه فرامنطقه‌ای زیرگذر بزرگراه متوسلیان_باغستان؛ "سید محمد آقامیری" رئیس کمیسیون شورای عالی استان‌ها و عضو شورای اسلامی شهر تهران، "محمدرضا پوریافر" شهردار منطقه ۲۱، "بهروز کاویانی" شهردار اندیشه، "داریوش یگانه" شهردار باغستان، "محمدصادق کولیوند" شهردار شهریار، "سعید علی محمد" رئیس شورای شهر باغستان، "یوسف قاسم زاده" عضو شورای شهر شهریار، "مسعود باغبانی" فرماندار شهریار، "میثم عظیمی" عضو شورای شهر اندیشه، "عبدالمطلب توجهی" معاون فنی و عمرانی منطقه ۲۱ و نمایندگان ماکادام شرق و مشاور راه و سازه حضور داشتند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط