1402/02/31-12:01

۵ ايستگاه ديگر خط ۶ مترو در نوبت افتتاح

۵ ايستگاه ديگر خط ۶ مترو در نوبت افتتاح

در ادامه روند تكميل و راه‌اندازی ايستگاههای باقي‌مانده خط ۶ مترو تهران، افتتاح ۵/۵ كيلومتر مسير تونلی و ۵ ايستگاه ديگر در دستور كار قرار دارد؛ اين در حالي است كه اسفندماه سال گذشته حدود ۱۰ كيلومتر مسير تونلی و ۴ ايستگاه ميدان شهدای هفتم تير (در تقاطع خطوط يک و ۶)، ميدان حضرت وليعصر(عج) (در تقاطع خطوط ۳ و ۶)، بوستان لاله و كارگر در خط ۶ به بهره‌برداری رسيد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط‌عمومی و امور بين‌الملل شركت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو)؛ مهندس "محسن هرمزی" مديرعامل شركت مترو تهران ضمن اعلام مطلب فوق، در مورد افتتاحيه‌های پيش روی اين خط افزود: خوشبختانه با تامين منابع مالي لازم و تمركز ويژه مديريت شهری بر موضوع تكميل حداكثری ايستگاههای باقي‌مانده خطوط موجود شبكه مترو تهران، زمينه افتتاح پروژه‌های متعددی در خط ۶ فراهم شده است. غير از افتتاح فاز نخست پايانه دولت آباد كه اميدواريم امسال محقق شود و همچنين پست برق جنوبی خط ۶ به همراه ۱۲ ورودی جديد در اين خط، در فاز نخست بهره‌برداری از ايستگاههای در حال تكميل خط ۶، تلاش داريم تا ۵/۵ كيلومتر مسير تونلي از ايستگاه شهيد ستاری تا ايستگاه شهدای كن كه مربوط به بخش شمالی اين خط مي‌شود را به بهره‌برداری برسانيم؛ در اين ۵/۵ كيلومتر مسير، ۵ ايستگاه آيت‌ا... كاشانی، شهر زيبا، شهران، كوهسار و شهدای كن تكميل و در اختيار شهروندان قرار مي‌گيرد. ارزش اين فاز از بهره‌برداری ايستگاهها و مسير تونلی خط ۶ مبلغی در حدود ۵ هزار ميليارد تومان است.

مديرعامل شركت مترو تهران با اشاره به فاز دوم افتتاح ايستگاههای اين خط در سال جاری گفت: اگر روند تامين منابع مالی قابل قبول باشد، مي‌توان در ادامه فرآيند تكميل ايستگاههای خط ۶ شاهد بهره برداری از ۵ ايستگاه ديگر به نامهای خراسان، شهدای هفدهم‌شهريور، سرباز، بهار شيراز و شهيد نجات اللهی در اواخر سال ۱۴۰۲ باشيم تا عملاً اكثر قريب به اتفاق ايستگاههای خط ۶ در مدار استفاده شهروندان قرار گيرد.

گفتني است در حال حاضر خط ۶ مترو تهران در ۲۷ كيلومتر مسير پيوسته و با ۱۷ ايستگاه در خدمت مردم قرار داشته و تكميل آن تا رسيدن به ۴۲ كيلومتر مسير و ۳۲ ايستگاه ادامه خواهد داشت.

خط ۶ مترو از ايستگاه دولت آباد در جنوب شرق تهران آغاز و با گذر از زير معابر مهم شهری، در انتها به ايستگاه شهدای كن در شمال غرب پايتخت مي‌رسد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط