1400/08/03-16:37

اجرای طرح "محله خوب-شهروند خوب" در منطقه۱۳

اجرای طرح "محله خوب-شهروند خوب" در منطقه۱۳

شهردار منطقه۱۳ با اشاره به طرح های مختلف آموزشی تفکیک پسماند در منطقه۱۳ گفت: در تلاشیم نگرش کاهش پسماند در مبدا، در میان شهروندان به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه با اشاره به رویکرد شهرداری تهران در تفکیک زباله از مبدأ به عنوان یکی از اهداف کلانشهر تهران گفت: در منطقه ۱۳ به دنبال این موضوع هستیم تا بتوانیم فرهنگسازی کنیم و مردم را بیشتر برای انجام این کار تشویق کنیم.

او با اشاره به اجرای طرح «محله خوب ‌ـ شهروند خوب» در ناحیه ۳ منطقه ۱۳ با همکاری سرای محله حافظیه به‌صورت پایلوت افزود: این طرح به صورت پایلوت در ۳ کوچه «خوش چشمان»، «مهتدی» و «سوم» آغاز شده که جمع‌آوری زباله خشک و تر در آنجا اجرا می‌شود.

شهردار منطقه۱۳ با بیان اينکه تمام پلاک‌های این ۳ کوچه، آپارتمان‌ها و خانه‌هایی با یک مالک، به تفکیک آموزش دیدند و میان آنها سطل‌های زباله تر و خشک توزیع شده‌است افزود: یک روز در میان هم برای جمع‌آوری آن مراجعه و ضمن اهدای کیسه زباله رایگان، شست‌وشوی سطل‌ها انجام می‌ شود.

علی احمدی اضافه کرد: آموزشگران با مراجعه خانه به خانه شهروندان را با طرح آشنا و اهالی هم مشارکت مطلوبی دارند.

او در خصوص طرح های در دست اجرا اداره مدیریت پسماند منطقه گفت: در حال حاضر، علاوه بر طرح شنبه های بدون پسماند، آموزش چهره به چهره بازیافت در مراکز درمانی و داروخانه های محدوده، ساختمان اداری، مساجد و... انجام می شود.

علی احمدی یادآور شد: تلاش می‌کنیم نگرش کاهش پسماند در مبدأ را در میان شهروندان به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط