1400/08/18-15:18

آماده باش شبانه روزی در طرح "زمستان گرم" منطقه ۱۴

آماده باش شبانه روزی در طرح "زمستان گرم" منطقه ۱۴

طرح «زمستان گرم» در راستای ساماندهی افراد آسیب دیده اجتماعی همچنین سازماندهی امکانات و تجهیزات منطقه ای و تسریع و تسهیل در ارائه خدمات در منطقه ۱۴ به اجرا در آمد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، محمد امین سالاری پور شهردار منطقه در این باره گفت: این طرح با آماده باش شبانه‌روزی مرکز خدمات اجتماعی منطقه و تشکیل ستاد و مدیریت میدانی ساماندهی از اول آبان ماه به اجرا در آمده و تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت. 

شهردار منطقه با بیان اینکه واحدهای گشت شناسایی و گشت ساماندهی شبانه به هدایت آسیب‌دیدگان اجتماعی به گرمخانه‌ها و سایر مراکز اسکان موقت اقدام می‌کنند، ادامه داد: در این طرح همچنین ضمن شناسایی نقاط آسیب خیز و فضاهای بی دفاع شهری، جهت بهسازی و رسیدگی به آنها برای کاهش آسیب اقدام می‌شود.

سالاری پور با اشاره به اینکه مدد سرای منطقه ظرفیت پذیرش ۸۰ نفر را دارد که در شب های سرد سال و زمان اضطرار تا ۱۵۰ نفر افزایش می یابد، افزود: در این مرکز با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته خدمات مختلفی چون مشاوره و معاینه پزشکی ارائه می شود. 

به گفته وی عملیات ضد عفونی مستمر این مرکز و توزیع ماسک بین مدد جویان، واکسیناسیون این افراد نیز از طریق گروه بهداشت اعزامی سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران صورت می‌گیرد. 

شهردار منطقه در پايان با اشاره به تشدید فعالیت گشت های شبانه هدایت و اسکان کارتن خواب در منطقه ۱۴ خاطرنشان کرد: علاوه بر گشت‌های شبانه مرکز خدمات اجتماعی در سطح نواحی، امکان مشارکت شهروندان نیز در این طرح مهیا شده است و در صورت مشاهده افراد بی خانمان و تماس با سامانه ۱۳۷، مددکاران شهرداری نسبت به انتقال این افراد به گرمخانه اقدام می کنند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط